VYHONIT ĎÁBLA
Tuto sekci připravujeme ...

10. V TRANSu

Epizoda o životech trans lidí. Do GoOut studia jsme si pozvaly Báru z organizace Transparent a trans kluka Honzu. Chceme kvóty na trans lidi v politice? Proč je Honza feminista? Narodili se trans lidé ve špatném těle? Proč mají často cize znějící křestní jména? Přestože jsme se s Terézií v první části věnovaly hlavně slovníčku pojmů, tak v části s Honzou a Bárou jsme se bavili o sexu, hormonální terapii, špatných zkušenostech se sexuology, sterilizaci, černém trhu s hormony, druzích tranzic, sociálním přijetí, detranzici nebo třeba o akrobacii. Dozvíš se, jestli jsou všichni trans lidi progresivní levičáci a kdo má vlastně platit za rande?!

Naše LGBTQ+ epizody patří dlouhodobě k méně poslouchaným. Zajímalo by nás proč. Máte pocit, že se to cis hetero lidí netýká? Myslíme si, že tento postoj je jedním z důvodů, proč přetrvává nepochopení a queer lidi musí čelit horám necitlivých dotazům ohledně jejich genderové identity, vzhledu, sexuální orientace či pohlaví. (Nejen) proto epizodu doporučujeme k poslechu všem.

Organizace Transparent: https://jsmetransparent.cz/ https://jsmetrans.cz/

Ostravský Pride: https://www.facebook.com/ostravskypride/

Chceš supr Kvír Zin?: https://www.facebook.com/kvir.zin

Na co se neptat?: https://www.youtube.com/watch?v=pvBwWeG4Rpc

Podcast Přes čáru, „Ne všichni trans lidé chtějí operaci.“ Proč Česko vyžaduje sterilizace a změní se přístup státu?: https://ceskepodcasty.cz/episode/bEZfTJ16w3WKdsslDObC